Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polacy zakładają firmy, bo to jedyny sposób na dochód

• 28 lutego 2013 • Komentarze (0)

Badania potwierdzają, że coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, bo na ogół jest to dla nich ostatnia deska ratunku.

polski rynek pracy

fot. www.sxc.hu

Analizując dane udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny ekonomiści podkreślają, że w ubiegłym roku zarejestrowano o blisko 3,5 % więcej spółek i firm jednoosobowych niż jeszcze w 2011r.

Większość jak powstałych podmiotów specjalizuje się głównie w handlu oraz branży motoryzacyjnej – łącznie powstało aż ok. 80 tys. takich firm. W tych konkretnych sektorach to o przeszło 4 % mniej niż przed dwoma laty, chociaż zdaniem ekonomistów i tak część z nich prawdopodobnie będzie musiała ogłosić upadłość, ponieważ koniunktura gospodarcza nadal ulega degradacji (czytaj także: Czy w 2013r. warto założyć firmę?).

Przypomnijmy, że w 2012r. łącznie zamknięto ok. 250 tys. firm, a to tylko względnie (ok. 35 %) mniej niż w 2011r. – dwa lata temu bowiem bazę systemu REGON wyczyszczono z przedsiębiorstw osób zmarłych, dlatego wynik był wyraźnie zawyżony.

Czytaj także:

Kategoria: Bez kategorii, Polska, Rynek pracy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię