Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polacy kupują przez komórki. Urządzenia mobilne podnoszą sprzedaż w e-sklepach

• 26 września 2014 • Komentarze (0)

Według wyników badań dostępność zastosowanie rozwiązań mobilnych w e-sklepach przekłada się bezpośrednio na wzrost sprzedaży. Z raportu agencji praktycy.com dla firmy mGenerator wynika także, że największą zaletą udostępnienia rozwiązań mobilnych jest wzrost dostępności sklepu i dostosowywanie go do oczekiwań klientów, którzy robią zakupy również za pośrednictwem smartfona czy tabletu.

płatności mobilne

flickr.com | Jorge Franganillo

Sprostać oczekiwaniom klientów

W większość firm które wzięły udział w badania, wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów sprowadza się do uruchomienia jedynie mobilnej wersji strony www. Co ciekawe stosowanie aplikacji mobilnej może się pochwalić tylko 8 procent ankietowanych, natomiast zostawaniu równocześnie strony i aplikacji mobilnej już 13 procent. Jest to zaskakujące ponieważ, firmy już używające z tych rozwiązań gremialnie potwierdzają, że bezpośrednio przekładają im się one na wzrost ruchu na ich stronie oraz także na zwiększenie obrotów.

– Warto zauważyć, że te rozwiązania cieszą się ogromną popularność na zachodnich rynkach. Dzieję się tak ponieważ ich szerokie wykorzystanie w sklepach internetowych wpływa na oszczędność transferu, jest ergonomiczne a przede wszystkim jest koniecznie ze względu na rosnące wymagania klientów – tłumaczy dyrektor generalny mGenerator.pl Piotr Krawiec.

Rozwiązania mobilne w e-sklepach

Pomimo, że stopniowo rośnie ich popularność to firmy i tak muszą się przygotować na wprowadzenie rozwiązań mobilnych.

Aktualnie większość polskich e-sklepów nie oferuje swoim klientom żadnych rozwiązań mobilnych, ale zastanawiają się jaką opcję wybrać. Ponieważ jak każda nowa aktualizacja sklepu wymaga dostosowania wnętrza na przyjęcie nowych technologii. W przypadkach sklepów internetowych ze starszym oprogramowaniem taka modernizacja może okazać się kosztowna.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, System bankowy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię