Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Małe polskie firmy są bez szans. Tak wynika z badań

• 19 listopada 2022 • Komentarze 2 komentarze

Niezależne badania dowodzą, że polski rząd nadal zbyt opieszale wprowadza uproszczenia administracyjne, które mają ułatwiać rozwój biznesu w Polsce. Dlaczego? O tym czytamy w raporcie ZPiP.

Najnowszy raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców nie pozostawia wątpliwości

W najnowszym raporcie zatytułowanym „Warunki prowadzenia firm w Polsce” 2015, który powstał przy współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców czytamy, że chociaż w ciągu ostatniego roku rząd wprowadził kilka poprawek, które miały uwolnić polską przedsiębiorczość, to nadal mówimy o bardzo zawężonej skali.

fot. unsplash zgodnie z licencją

W ocenie ZPiP, wyniki jakie osiąga polska gospodarka na tle innych krajów europejskich to nie zasługa działań rządu, a zaradności naszych przedsiębiorców, którzy potrafią odnaleźć się w sytuacjach kryzysowych.

Przypomnijmy, że Polska zajmuje odległą 42. pozycję według Hertiage Foundation – raportu, który wskazuje na poziom swobody gospodarczej w skali światowej.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, Wiadomości

Komentarze (2)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. generalicja pisze:

    W Polsce prowadzenie działalności gospodarczej nie trudne, co w zasadzie absurdalne! Wiem to doskonale, bo wychowałem się w rodzinie, gdzie ojciec odkąd sięgam pamięcią działa na własną rękę. Nie zarabia wiele, ale pracuje średnio 2 razy tyle, ile pracowałby na etacie, bo czasami w biurze potrafi spędzać nawet 12 do 14 godzin dziennie. Zdarza się, że nawet w niedzielę ani sobotę nie odpoczywa. W święta też nieczęsto ma wolne, bo trzeba domykać jakieś tematy księgowe, dzwonić po klientach, żeby w terminie opłacili faktury no i jeszcze sporo innych. Generalnie jak patrzę po ojcu, to ja w życiu nie zdecyduję się na własny biznes, to bez sensu.

  2. mikroprzedsiębiorca pisze:

    Od 6 lat prowadzę niewielką firmę usługową i z roku na rok jest naprawdę coraz trudniej. Możecie mi nie wierzyć i tłumaczyć, że przedsiębiorcy w kółko narzekają, ale naprawdę – żeby w tym kraju zarobić na rękę na swojej działalności powierzmy te 2 tys. złotych netto, to przy niewielkim biurze, utrzymując tylko samochód itd. trzeba zarabiać dobre 5-6 tys. złotych netto. Takie są realia w tym kraju niestety. W sumie nic dziwnego, bo 1/3 mojego wynagrodzenia zabiera mi ZUS i urząd skarbowy.

Wyraź swoją opinię