Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Konto oszczędnościowe – idealne na start w nowe życie

• 6 kwietnia 2016 • Komentarze (0)

Niedawno wstąpiłeś w związek małżeński. To dla Ciebie stosunkowo nowa sprawa, podobnie jak wiele rzeczy związanych z codzienną egzystencją. Spokojnie – do wszystkiego się przyzwyczaisz i ochłoniesz. Kiedy już opadną wszelkie emocje, usiądźcie wspólnie i choć ogólnikowo, zaplanujcie swoje przyszłe życie.

20 złotych

Fotografia: materiały własne

Zajmijcie się zarówno najbliższymi planami na przyszłość, jak i przede wszystkim kwestią finansów, która będzie je determinować. O tym, jak z głową podejść do tego drugiego zagadnienia, radzimy w najnowszym artykule.

Dlaczego warto oszczędzać na przyszłość?

Masz stabilną sytuację finansową, jednak jak dobrze o tym wiesz, wszystko w chwilę może się zmienić. Właśnie dlatego, aby tego uniknąć, znacznie lepiej jest już teraz myśleć o oszczędzaniu pieniędzy i zabezpieczaniu się w ten sposób, na wszelkie niespodziewane zdarzenia losowe, takie jak wypadki, utrata pracy, pożar, itp.. Nawet mała kwota pieniędzy, której nie będziesz wydawać na co dzień, może zapewnić Ci pewność, że poradzisz sobie zawsze, nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Formy oszczędzania

Jako kilkulatek zapewne oszczędzałeś swoje pieniądze do skarbonki, by później z hukiem rozbić ją i zawartość wydać na coś, o czym od dawna marzyłeś. Chociaż dzisiaj nie wyobrażasz sobie trzymać oszczędności swojego życia w glinianej śwince czy skarpecie, warto w jakiś sposób pieniądze odkładać. Możliwości masz wiele, jednak najczęściej wybieraną przez wielu Polaków jest lokata lub konto oszczędnościowe. Decydując się na tą pierwszą jednak, wiążesz się umową na określony czas, który w pewien sposób Cię ogranicza i nie daje możliwości dysponowania pieniędzmi, które przecież w każdej chwili mogą się przydać. Oczywiście, lokatę również można zakończyć prze terminem. Wiąże się to jednak zazwyczaj z utrata zgromadzonych odsetek, a czasem również karą umowną.

Czy warto posiadać konto oszczędnościowe?

Jeśli zależy Ci na nieskrępowanym oszczędzaniu pieniędzy, do których zawsze będziesz miał dostęp, konto oszczędnościowe wydaje się być idealną opcją! To właśnie taki dodatkowy rachunek pozwala Ci wpłacać dowolne składki, kiedy tylko chcesz, dzięki czemu możesz bez obaw wykorzystać je czy to w momencie nagłego wypadku losowego, czy wtedy, gdy będzie Ci nagle potrzebna większa kwota, np. na wymarzone wakacje. Co więcej takie konto również jest oprocentowane, co oznacza, że Twoje pieniądze nie leżą bezczynnie w skarbonce, a zwyczajnie na siebie pracują. Dzięki nowym możliwościom, zapewne i Ty możesz założyć je w swoim banku bez wychodzenia z domu, wypełniając prosty formularz na stronie internetowej. Sprawdź i przekonaj się sam, że oszczędzanie w ten sposób jest dziecinnie proste!

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię