Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jakie meble na poddasze? Urządzamy skosy!

• 27 września 2021 • Komentarze (0)

Poddasze wydaje się jednym z najtrudniejszych pomieszczeń do urządzenia, jednak chcielibyśmy obalić ten mit. Wystarczy odpowiednio się przygotować i mieć pomysł, aby wzbudzić podziw u wszystkich gości. W tym artykule odczarujemy wszystkie skośne pomieszczenia, które wspaniale wynagradzają włożony czas. Podrzucimy Ci skuteczne rady i udowodnimy, że nie taki diabeł straszny!

Poddasze – wykorzystaj 100% przestrzeni

Nie bez powodu poddasze ma taką złą sławę. Kojarzone jest jedynie z trudnymi w okiełznaniu skosami, ale zapomina się o jego urokach. Jest to wyjątkowe pomieszczenie, które regularnie oświetlane promykami słońca zyskuje charakter. Jeśli spędzimy nad nim trochę czasu, z pewnością się odwdzięczy. Sekret skutecznego urządzania takich pomieszczeń polega na tym, że z ich wad robi się zalety. Możemy z łatwością ograć skosy i uczynić je wielkim atutem!

Największym plusem jest z pewnością otwarta przestrzeń, która nadaje się idealnie na sypialnię lub pokój gościnny. Z powodzeniem wstawimy duże łóżko i oświetlenie, które nada romantycznego klimatu. Duża ilość naturalnego światła ociepli pomieszczenie, a wybranie jasnych mebli podkreśli skandynawski klimat. Najważniejsze w doborze wyposażenia jest zwracanie uwagi na wymiary tak, aby przylegały i zgadzały się ze skosem. Możemy na przykład komodę lub niższą szafkę umieścić pod oknem, a większą szafę lub nawet lustro na ścianie po przeciwnej stronie.

Kolejnym wyjściem jest wybór mebli na wymiar. Jeśli nie jesteś zdecydowany lub nie możesz znaleźć czegoś dla siebie, to personalizacja jest najlepszą opcją. Dzięki temu nie tylko nadasz swojemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, ale także dobierzesz wszystko pod swoje indywidualne potrzeby. Jednak jest to dość spory koszt, którego możemy uniknąć, poświęcając więcej czasu na szukanie i dobieranie rozmiaru mebli do naszego projektu.

Jedno pomieszczenie, a wiele zastosowań – jakie meble wybrać na poddasze?

Wszystkie pomieszczenia możemy urządzić według naszych preferencji. Nie musi oznaczać to urządzania sypialni koniecznie na poddaszu. Jeśli nie jesteś przekonany do spania pod skosami – nie przejmuj się! Jest wiele wyjść z tej sytuacji. Na poddasze idealnie sprawdzą się szafki na książki, które stworzą przytulny gabinet. Dokupując wygodny fotel i biurko stworzymy bezpieczny zakątek do pracy lub oddawania się przyjemności czytania. W takim wypadku przyda się tylko parę wielofunkcyjnych mebli, które pomieszczą nie tylko książki, ale też dokumenty niezbędne do pracy. I pokój do pracy gotowy!

Niezależnie od typu pomieszczenia powinniśmy zwracać uwagę na odpowiedni dobór kolorystyki. Nawet jeśli stawiamy na ciemniejsze barwy, to meble powinny być neutralne, aby nie przytłoczyć i nie nadać ciężkości pomieszczeniu z tak wielkim potencjałem. Jeśli przez występujący skos nasze pomieszczenie jest wąskie, to skupmy się na meblach, których drzwiczki lub szuflady nie są dużych rozmiarów. Zagrodzi to drogę innym i sprawi, że przestrzeń stanie się jeszcze mniejsza oraz cięższa do zaaranżowania. Skup się głównie na absolutnie niezbędnym wyposażeniu! Przepych nie zawsze popłaca.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspiruje Cię do stawienia czoła urządzaniu poddasza, które nie jest takim złym pomieszczeniem, jak wielu się wydaje. Życzymy powodzenia i niepoddawania się!

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię