Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jakie meble do małego pokoju?

• 20 września 2021 • Komentarze (0)

Przymierzasz się do remontu? Chcesz odmienić swoje mieszkanie? Urządzanie wnętrz nigdy nie należało do najłatwiejszych zajęć. O wiele trudniejsze od aranżowania pomieszczeń jest zmierzenie się z umeblowaniem małego pokoju. Niezależnie od tego, czy jest to pokój sypialniany, czy mały salon – wyzwanie jest ogromne. Jednak nie wszystko stracone! W tym artykule zdradzimy Ci sztuczki używane przez architektów wnętrz, którzy niejednokrotnie zajmują się małymi pomieszczeniami.

Co wybrać do małego pokoju dziecięcego?

Niezależnie od metrażu, w pokoju dziecięcym chcemy meblami zająć jak najmniej miejsca. Wynika to z tego, że dziecko potrzebuje dużo przestrzeni do zabawy i poruszania się. Jeśli posiadamy malucha, który niedługo pójdzie do szkoły, to najważniejsze staje się biurko, aby mógł swobodnie odrabiać swoje pierwsze prace domowe. Wygodne krzesło także jest podstawą, ponieważ powinno siedzieć wygodnie i prosto trzymać plecy. Z tego powodu musimy dokładnie wymierzyć resztę mebli, a nawet ograniczyć je do minimum. Dziecko może z nich nie korzystać i będą jedynie zajmować cenne kąty.

Jeśli chcemy się skupić na podstawowym umeblowaniu, to dobrym pomysłem będzie postawienie na funkcjonalne i nowoczesne bieliźniarki. Tam nasza pociecha będzie trzymała wszelką odzież i bieliznę. Dzięki niewielkim rozmiarom naszego dziecka, w takiej bieliźniarce zmieści się wiele różnego rodzaju ubranek, a my zaoszczędzimy znaczną ilość miejsca w jego pokoju. Możemy postawić ją w samym rogu, przy ścianie, żeby zmaksymalizować efekt. Do wyboru jest wiele stylowych modeli, które dodatkowo posiadają na dole szufladki. Idealnie nadadzą się do przechowywania skarpetek lub nadprogramowych pluszaków.

Wielofunkcyjność jest kluczem!

Poszukując wyposażenia do małych pomieszczeń, powinniśmy skupić się na funkcjonalności. Najlepszą opcją będą meble, które przechowają wiele przedmiotów w swoim wnętrzu. Świetnie w tej roli sprawdzi się łóżko do sypialni z wbudowanymi szufladami. Możemy tam chować pościel, narzuty lub dodatkowe kołdry dla gości. Oszczędzi nam to wiele miejsca i pieniędzy, ponieważ nie będziemy musieli dokupować kolejnych szaf, które będą się stale zapełniały od nadmiaru rzeczy.

Producenci mebli tworzą także kolekcje specjalnie dla miłośników minimalizmu i wielofunkcyjności. Warto wypatrywać takich kolekcji w różnych sklepach, ponieważ ich rozmiar pozwoli nam na dokładne rozplanowanie każdego centymetra pokoju. Coraz więcej osób decyduje się na mniejsze meble, które sprawdzą się nawet w większych mieszkaniach. Wynika to najczęściej z chęci zaoszczędzenia miejsca.

Kolejnym krokiem do najbardziej efektywnego zaaranżowania małego pomieszczenia jest skupienie się na jasnych barwach. Nie przytłaczajmy małej powierzchni ciężkimi i ciemnymi meblami, które tylko optycznie zmniejszą nam pokój. Główną rolę powinna grać prostota, aby nie zapychać niepotrzebnie metrażu. Dobrym dodatkiem jest lustro, które sprawdzi się w praktycznie każdych warunkach.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci rozplanować swoją przestrzeń i przedstawił kilka przydatnych rad. Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu i efekt gwarantowany. A teraz do dzieła!

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię