Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Łucznictwo – czy warto się tym interesować?

• 15 września 2021 • Komentarze (0)

Lubisz sport i zastanawiasz się nad tym, jakiej dyscypliny warto jeszcze spróbować? Poszukujesz czegoś relaksującego? Trafiłeś w odpowiednie miejsce! Odkrywanie pasji nie jest tylko domeną najmłodszych. Dorośli stale poszukują nowych wrażeń, odrywających ich od szarej rzeczywistości. Mówi się, że łucznictwo jest stare jak świat. Czy warto się nim więc interesować? Czy może to jedynie relikt starych czasów, który powinien zostać zapomniany? W tym artykule postaramy się wskazać zalety i najważniejsze zasady łucznictwa.

Rekreacyjne treningi z łukiem w dłoni

Łucznictwo zdecydowanie należy do spokojniejszych dyscyplin sportu, w których stawia się na skupienie oraz stabilną postawę ciała. Wzmacnia nasze plecy oraz ramiona. Przeznaczone jest nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Stąd podział w łucznictwie sportowym na grupy najmłodsze – do lat 10. Seniorami natomiast mogą się nazywać osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Rozpoczynając przygodę ze strzelaniem z łuku, należy rozważyć strzelanie poprzez samouctwo lub ćwiczenia z profesjonalnym trenerem na specjalnie wyznaczonych torach. Praca pod okiem instruktora będzie przynosiła znacznie szybsze efekty, ponieważ specjalista w tej dziedzinie szybciej wyłapie błędy, niż my sami strzelając do tarczy w lesie. Nie oznacza to, że w przypadku samodzielnej nauki nie osiągniemy żadnych efektów! Jednak zdecydowanie nie będą one tak szybkie, jak pod okiem wyszkolonej osoby.

Jednak, aby móc w pełni cieszyć się treningami należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa, wychodząc postrzelać na otwartą przestrzeń. Nie możemy doprowadzić do niebezpieczeństwa lub do postrzału kogokolwiek. Zawsze należy upewnić się, że w pobliżu nikogo nie ma i nie istnieje przed nami ścieżka dla spacerowiczów. Ma to nas uchronić przez zrobieniem komukolwiek krzywdy. Niczego niespodziewający się przechodzień lub biegacz mógłby doznać uszkodzeń ciała nawet po trafieniu aluminiowym grotem.

Zalety uprawiania łucznictwa

Jak każde uprawianie sportu wiąże się ono z wieloma korzyściami dla naszego organizmu. Zdecydowanie najwięcej z nich otrzymają nasze plecy, które nie tylko się wzmocnią, ale także będzie mogła zostać skorygowana wada postawy. Wynika to z faktu, że w trakcie naciągania cięciwy nasze plecy muszą być idealnie proste oraz to one odpowiadają za siłę wystrzału. Głównie na nich spoczywa prawidłowa technika strzelania z łuku.

Przebywanie na świeżym powietrzu oraz wychodzenie ze swoich czterech ścian także przyczynia się do lepszego samopoczucia. Dotleniony organizm lepiej funkcjonuje. Jakość snu się poprawia i po całej nocy budzisz się całkowicie wyspany. Kolejną rzeczą jest spadek wagi. Nie każdy do tego dąży, ale redukcja masy tłuszczowej idzie w parze z wysiłkiem, jaki musi wykonać nasz organizm. W konsekwencji wzmacniamy nasze mięśnie, które potrafią stracić swoją siłę od siedzącej pracy.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Ci zalety i korzyści płynące z uprawiania łucznictwa. Jakiekolwiek wyjście na świeże powietrze oraz zaznanie ruchu wpływa pozytywnie na nasz organizm. Zainwestuj w siebie już teraz!

Czytaj także:

Kategoria: Bez kategorii

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię