Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

W co zainwestować żeby nie stracić na inflacji?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaW co zainwestować żeby nie stracić na inflacji?
Czarek asked 1 rok ago
Czarek: Każdy wie, że emerytura w naszym pięknym kraju to jakiś dramat. Dlatego chciałbym się jakoś ubezpieczyć, odkładać. Szukam dobrego wyjścia, bo wiadomo, że na stronach internetowych wszystko jest zachwalane, ale najlepiej oceniają to ludzie.
2 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Możesz zainwestować w jakiś drugi, czy trzeci filar emerytalny, ale to tez nic pewnego. Ja przejrzałam oferty różnych firm ubezpieczeniowych i zupełnie poza moją emeryturą kupiłam takie ubezpieczenie. Oprócz tego, że jak przejdę na emeryturę to dostanę pieniądze, to jeszcze w momencie, gdy urodzi mi się wnuk, czy umrze ktoś bliski też dostaję pieniądze. Jestem tez ubezpieczony w prywatnej klinice, co bardzo mnie cieszy biorąc pod uwagę jakość usług medycznych w naszym pięknym kraju.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ale takie konto pozwoli tylko odkładać, a nie zarabiać. Można też swobodnie odkładać na swoim, a tutaj raczy chodzi o jakieś zapewnienie bytu sobie i rodzinie po przejścia na emeryturę. Na pewno warto zainwestować w jakiś kolejny fundusz emerytalny. Może akurat zarobisz na tym trochę pieniędzy, a nie będziesz miał znikome zyski z oprocentowania konta bankowego.
Twoja odpowiedź

Kategoria: