Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jaki pomysł na biznes?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaJaki pomysł na biznes?
Tatek asked 1 rok ago
Tatek: Urodzenie kolejnego dziecka bardzo obciążyło nasz budżet domowy, żona na razie nie pracuję, a więc wszystko na mojej głowie. Szukam dobrego pomysłu na biznes i rzecz jasna oszczędzanie, ktoś ma jakieś pomysły?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Finanse domowe zawsze podupadają w momencie urodzenia się dziecka, zwłaszcza, jeśli dodatkowo ktoś ma kredyt hipoteczny. Dzieci dużo kosztują, ale każdy z nas z tym się liczy decydując się na potomstwo. Ja wychodzę z założenia, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Otwieranie biznesu w takiej sytuacji to nie najlepszy pomysł, bo nie masz żadnego zabezpieczenia. Ja zastanowiłabym się raczej nad innym rozwiązaniem. Może inwestycje?
niezalogowany answered 1 rok ago
Oszczędzanie nie jest trudne, tylko trzeba mieć dobrą głowę. Jeśli masz inne dziecko lub twoi znajomi mają, to możesz zyskać wiele ubranek za darmo. Pierwszy krok do oszczędzania z maluchem to zapas ubranek od innych członków rodziny. Naprawdę nie warto kupować najnowszych modeli ubranek, bo dzieci wyrosną z tego w tempie ekspresowym. Dobrze jest robić spis wszystkich wydatków, bo to pozwala zanalizować na co wydajecie najwięcej. Czasem okazuje się, że najwięcej wydajemy na najmniej potrzebne rzeczy.
niezalogowany answered 1 rok ago
Prowadzenie zeszyciku z wydatki chociaż zupełnie dziecinne jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem, które stosują od lat. Gdyby nie to, już dano byłbym bankrutem. Jeśli chodzi o sam biznes, to odradzam. Skupiłbym się raczej na żonie, która nie pracuje. Może siedząc w domu mógłby zacząć pracę zdalną. To bardzo popularne wśród kobiet, które są w trakcie ciąży i takich, które dopiero urodziły dziecko.
Twoja odpowiedź

Kategoria: