Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Skąd wziąć pieniądze na start firmy?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaSkąd wziąć pieniądze na start firmy?
Pracujący asked 1 rok ago
Pracujący: Chcę założyć firmę i zastanawiam się gdzie mogę dostać dotację, jakie są opcje i czy są jakieś pomoce dla początkujących.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Jeśli jesteś studentem lub bezrobotnym możesz starać się o różnego rodzaju dofinansowania. Osoby bezrobotne mogą dostać pieniądze z Urzędu Pracy, jeśli dobrze pamiętam jakieś 20 tysięcy złotych. Poza tym są też fundusze unijne dla bezrobotnych, a także studentów lub osób niepełnosprawnych chcących rozwinąć firmę. Oczywiście istnieją inne fundusze, ale z tego co wiem, takie pożyczki na początek są najbardziej opłacalne.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja rozpocząłem działalność jakieś dwa lata temu. Wziąłem tedy kredyt z UE jako młody przedsiębiorca. Nie musze tej pożyczki spłacać, więc myślę, że to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które myślą o założeniu własnej firmy. Ja ani chwili nie żałowałem swojej decyzji chociaż lekko nie było. Wiadomo, że nie każdy dostanie pieniądze, ale jak masz dobry biznesplan to możesz liczyć na kasę z UE.
niezalogowany answered 1 rok ago
Też zakładając firmę 6 lat emu wzięłam pieniądze, ale z Urzędu Pracy. Byłam wtedy bezrobotna, więc nie było problemu. Wiadomo musiałam załatwić milion spraw, potem pokazywać postępy rozwoju firmy, potwierdzać wszystko rachunkami, ale bez takich pieniędzy nigdy nie zdecydowałabym się na założenie własnego zakładu kosmetycznego, po prostu nie miałbym za co, a takie fundusze bardzo mi pomogły.
Twoja odpowiedź

Kategoria: