Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Problemy finansowe – jak sobie poradzić?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaProblemy finansowe – jak sobie poradzić?
Zaniepokojony asked 1 rok ago
Zaniepokojony: Boję się o mojego dobrego kumpla, który wziął pożyczkę. Odnoszę wrażenie, że od jakiegoś lichwiarza, a może tak funkcjonują te dziwne firmy pożyczkowe. Ciągle ktoś do niego dzwoni i chce zwrotu pieniędzy. Podsłuchałem dwie rozmowy, ale nie mówiłem, że wiem, czy ktoś ma jakieś doświadczenie.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Nie musi być to od razu kwestia pożyczki. Czasem dziwne telefony wcale nie są związane z pieniędzmi, ale jeśli rzeczywiście twój kumpel wziął jakąś pożyczę, to ja dobrze sprawdziłabym od kogo. Lichwiarstwo niby jest nielegalne, ale te niektóre firmy oferujące szybkie pożyczki niczym się nie różnią od takiego lichwiarza. Dlatego ja sprawdziłabym od kogo kumpel wziął pieniądze, bo takie firmy nie rozwiązują spraw w polubowny sposób.
niezalogowany answered 1 rok ago
Wcale nie musiał wziąć pożyczki od podejrzanej firmy. Wiele znanych na rynku firm oferujących chwilówki też stosuje metody rodem z filmów kryminalnych. Ściągnie zadłużenia to normalne. Są nawet firmy świadczące takie usługi. Niby to mało humanitarne, ale nie jest nielegalne. Także może ma do czynienia z takimi typami. Ja zawsze powtarzam moim dzieciom, ze w takich miejscach nie bierze się pożyczek, bo to źle się kończy i ludzie też o tym niby wiedzą, ale jakoś zapominają w momencie, gdy pieniądze są potrzebne.
niezalogowany answered 1 rok ago
Chociaż wiele słyszy się o takich sytuacjach, wciąż mam wrażenie, że mamy to wszystko gdzieś. Nie myślimy logicznie i podejmujemy pochopne decyzje, bo potrzebujemy pieniędzy. Zupełnie tego nie rozumiem, ale tak już mamy tymi pieniędzmi. Czasem zakrywają nam oczy, nie widzimy niebezpieczeństwa. Liczy się tylko fakt, ze są nam potrzebne. Potem nasze decyzję mają nieprzyjemne konsekwencję. Sprawdź dobrze i pożycz kasę niech spłaci to coś.
Twoja odpowiedź

Kategoria: