Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jakie spółki kupić na giełdzie?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaJakie spółki kupić na giełdzie?
JerryEx asked 1 rok ago
JerryEx: Witam wszystkich, chciałabym was zapytać o zdanie w sprawie inwestowania środków pieniężnych w zakup spółek. Chodzi mi tutaj zarówno o Venture Capital jak i spółki z długoletnim doświadczeniem na rynku. Słyszałem od znajomych, że to dobry pomysł i, że warto włożyć w to kasę. Na razie jeszcze nie mam doświadczenia, dlatego chciałbym was zapytać czy w ogóle warto i czy w tym wypadku warto skorzystać z pomocy takich instytucji jakimi są domy maklerskie?
2 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Cześć, z tymi domami maklerskimi to spoko pomysł pamiętaj jednak, że każdy z nim ma swój zespół analityków. To oni wystawiają opinie o rynku oraz w jakie spółki warto inwestować, jednak ich opinia jest często bardzo subiektywna. Zanim więc rozpoczniesz wkładanie kapitału lepiej zapoznaj się ze zdaniem kilku specjalistów, bo jak będziesz bazował na jednych to możesz wtopić kasę.
niezalogowany answered 1 rok ago
Hej, tak z ciekawości: drogi kolego jaką ty kasą dysponujesz? Bo muszę Cię oświecić, że tutaj musisz mieć naprawdę niezłą kasę by liczyć na jakikolwiek zwrot z inwestycji. Nie da się mieć kilkudziesięciu tysięcy złotych aby można było na tym zarobić. Spółki typu Venture Capital potrzebują naprawdę ogromnych budżetów by w ogóle ruszyć, dlatego też nie interesują się wcale drobnymi inwestorami. Nie myślałeś może o wejściu na przykład na Forex czy akcje? Obecnie generują one podobną stopę zwrotu, a bariera dostania się na rynek jest dużo niższa. No i specjaliści mają mniej zróżnicowanie zdania, więc łatwiej wyrobić sobie opinie, te rynki szczególnie polecam do nauki gry na giełdzie.
Twoja odpowiedź

Kategoria: