Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jak płacić w Chinach?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaJak płacić w Chinach?
Paulina_O asked 1 rok ago
Paulina_O: Jadę do Chin na kilka miesięcy i zastanawia mnie kwestia finansów, czy mogę jechać z moją kartą bankową, czy muszę założyć inne konto. Nie chcę wieźć dużych pieniędzy ze sobą, bo to bardzo niebezpieczne, a jakoś muszę żyć tam na miejscu.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Kiedyś byłam w Indiach i wtedy zabrałam ze sobą czek podróżny, ale to było jakieś 10 lat temu i od tamtej pory na pewno dużo się zmieniło. Wiem, że w Chinach ceny nie są jakieś wygórowane, więc może nie będziesz potrzebowała dużych pieniędzy na miejscu. Poza tym te konta z inna walutą są drogie w utrzymaniu, a wypłaty z bankomatu to jakiś dramat. Ja założyłabym raczej jakieś wirtualne konto w zagranicznym banku, gdzie wypłaty na całym świecie są za grosze.
niezalogowany answered 1 rok ago
Kiedyś pojechał na wycieczkę po Azji. Nie tak dawno, bo 4 lata temu. Wtedy karty były standardem, ale nie w tych krajach. Wietnam, Laos, Tajlandia, czy Kambodża. Tam musisz mieć papierki i to najlepiej dolary, bo ze złotówek nie wymienisz. W tych krajach sporo kradną, ale jeśli kupisz sobie taka portmonetkę na szyję, którą włożysz pod bluzkę to jesteś bezpieczna. Takie nosiło się na koloniach i niby to takie dziecinne, ale ja uważam, że to najbezpieczniejsze rozwiązanie, jakie istnieje.
niezalogowany answered 1 rok ago
Zgodzę się, takie torebeczki na szyję są genialne. Ja jadąc na wycieczek, czy jakiś dłuższy wypad to nie biorą nic innego, bo portfel szybko mogę Ci ukraść. Wiem, że niektóre konta bankowe w Polsce oferują ciekawe rozwiązania dla osób wyjeżdżających za granicę, bo przecież i tam są bankomaty euro netu, ale Chiny to zupełnie inny kierunek Tutaj faktycznie może się pojawić problem z wypłaceniem pieniędzy, czy tez wysokimi opłatami za takie wyjęcie gotówki z bankomatu.
Twoja odpowiedź

Kategoria: