Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Czy umowa lojalnościowa jest zgodna z prawem?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaCzy umowa lojalnościowa jest zgodna z prawem?
Tomasz asked 1 rok ago
Tomasz: Mam pytanie odnośnie pracy, jak również finansów. Podpisałem lojalkę z moim pracodawcą i teraz zmieniłem pracę na stanowisko u konkurencji. Stanowisko jest inne, ale to jednak konkurencja. Nie wysłałam do pracodawcy papierka, a więc nie dostałem żadnej odprawy, chcę te pieniądze, ale moje, ze się może spotkać mnie coś nieprzyjemnego w związku z tym, że po prostu pracuje u konkurencji.
2 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
A nie miałeś obowiązku powiadomić pracodawcy, gdzie pracujesz teraz? Ja tak miałem, na szczęście firma, w której pracowałem miała inny profil i lojalka mnie ominęła, ale wciąż miałem obawy, czy aby na pewno się nie gapną, że robię prawie to samo. Lojalka to dziwny wymysł, ale coraz więcej firmy stosuje to rozwiązanie. Ja na pewno nie podpisze tego więcej, bo uważam, że to nie fair, a o kasę walczyłbym.
niezalogowany answered 1 rok ago
Skoro należą Ci się pieniądze to idź po nie, bo skoro nie idziesz, to wydajesz się podejrzany. Nie uważasz? Gdybyś nie miał nic do ukrycia to od razu być szedł. Tutaj sprawa jest trudna, ale pójdź do jakieś prawnika ona na bank doradzi co z tym zrobić, jak zdobyć kasę i jednocześnie nie stracić połowy pensji na rzecz starego pracodawcy. Nie będzie łatwo, ale na pewno się uda.  
Twoja odpowiedź

Kategoria: