Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaJak uzyskać kredyt na mieszkanie?
Lula25 asked 1 rok ago
Lula25: Mam 25 lat, pracuję w jednej firmie już 3 lata. Nie mam partnera, ale chciałabym kupić własne mieszkanie, bo wynajem jest nieopłacalny i teraz pojawia się pytanie, czy mogę to zrobić i czy mam szanse dostać dobry kredyt.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Na pewno zaczęłabym od wkładu własnego, bo on znacznie zmniejszy twoją ratę kredytu. Ja np. miałam 80 tysięcy złotych i naprawdę znacznie to zmniejszyło okres kredytowania. Wiadomo, że takie pieniądz trzeb gdzieś znaleźć, ale może rodzice Ci pomogą. Na pewno docenią, że ich córka jest tak zaradna, że chce kupić własne mieszkanie w tak młodym wieku. Ja z całego serce życzę powodzenia i podziwiam za odwagę.
niezalogowany answered 1 rok ago
Wynajem to takie zdzierstwo, że mi brakuje słów! Za każdym razem, jak widzę ceny wynajmu to aż mi się słabo robi, dlatego zgadzam się, ze jedynym wyjściem będzie tutaj po prostu inwestycja we własne mieszkanie. 25 lat to bardzo młody wiek, ale jeśli pracujesz już 3 lata, dobrze zarabiasz to ja nie widzę większego problemu. Zdolność kredytowa wcale nie musi być jakaś strasznie obniżona, bo jesteś młoda. Jakbyś miała dziecko to tak, ale w tym przypadku masz spore szanse na dobry kredyt.
niezalogowany answered 1 rok ago
Na szczęście z kredytami nie jest jak z ubezpieczaniem auta i nie ma jakieś limitu wieku. Jeśli dobrze zarabiasz, masz stałą umowę itd.. to od razu biegnij do banku. Na początku zawsze możesz wynająć pokój. Ja tak zrobiłam. Jak kupowałam mieszkanie byłam zaręczona, ale do ślubu nie doszło. Zresztą ja nawet nie kupowałam z nim tego mieszkania, bo nie byłam pewna i on tez nie mógł kupić, bo był studentem. Teraz wiem, że to dobra sprawa była, bo miałabym kłopot. Kupiłam mieszkanie, a potem wynajęłam jedne pokój i dzięki temu do raty kredytu dokładam tylko 300 złotych.
Twoja odpowiedź

Kategoria: