Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jak odzyskać pieniądze z funduszu powierniczego?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaJak odzyskać pieniądze z funduszu powierniczego?
Adrianna asked 1 rok ago
Adrianna: Mam 20 lat i coś w stylu funduszu powierniczego. Kiedyś rodzice coś takiego mi zapewnili na wypadek, gdyby coś się stało. Pieniądze dostanę za 6 miesięcy, ale już chciałabym je mieć, bo niestety zarządza nimi moja ciotka i jest dosyć rozrzutna. Niestety tak jest od ponad 4 lat, gdy moi rodzice zginęli w wypadku. Na początku nic złego w tym nie widziałam, ale teraz jestem przerażona, bo nie wiem, jak wyglądają moje finanse.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Skoro nie masz 21 lat, tak jak to zostało zawarte w umowie, czy co to innego jest to chyba musisz czekać. Jak dla mnie sytuacja jest jasna. Skoro jesteś na utrzymaniu ciotki, ona sprawuje nad tobą opiekę to wszystko jasne. Trochę to absurdalne, bo jesteś pełnoletnia, ale takie sytuacje mają miejsce na całym świecie. Nie wiem skąd ten pułap 21 lat. To jakiś dziwny amerykański wymysł. Powodzenia!
niezalogowany answered 1 rok ago
Pójdź do sądu i wnieś pozew o wcześniejsze wypłacenie pieniędzy z funduszu. W ogóle z moje perspektywy to ona nie ma prawa brać tych pieniędzy, bo maja być wypłacone dopiero, jak skończysz 21 lat. Czyli do tego momentu powinny być zamrożone, no chyba, że rzeczywiście jest tam jakaś klauzula, że ktoś może nimi dysponować, ale to też powinno być jakoś uregulowane prawnie.
niezalogowany answered 1 rok ago
Zastanawiająca sytuacja. Bo faktycznie, z perspektywy prawa nie ma prawa zarządzać twoimi finansami, gdyż jesteś pełnoletnia, ale fundusz jest taki, a nie inny. Tutaj trzeb zgłosić się do prawnika. Jeśli po otrzymaniu pieniędzy uznasz, że za dużo ubyło, to możesz zgłosić się do sądu. W ogóle finanse w rodzinie to skomplikowana rzecz, bo przecież ona musi mieć pieniądze na twoje utrzymanie, ale skoro strąciłaś rodziców, to nie powinna być taka chytra.
Twoja odpowiedź

Kategoria: