Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Czy warto prowadzić własną działalność gospodarczą w Polsce?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaCzy warto prowadzić własną działalność gospodarczą w Polsce?
Tomasz Borczak asked 1 rok ago
Tomasz Borczak: Moi rodzice od wielu lat prowadzą małą firmę handlową. Pracują po 16 godzin dziennie i przez to nieczęsto mamy okazję wspólnie spędzać czas. Często nie widujemy się nawet w weekendy, a i tak się nie przelewa. Nie żebyśmy nie mieli do pierwszego, ale wydaje mi się, że to nie tak powinno wyglądać. W kółko podnoszą ZUS, inne obciążenia, a nic nie dostają w zamian. Dlaczego w Polsce tak absurdalnie trudno prowadzi się biznes? Z góry dzięki za merytoryczne refleksje na ten temat.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Bo utaj nie da się prowadzić firmy legalnie i zarabiać przyzwoitych pieniędzy. Taka jest smutna prawda. Wiem to z doświadczenia, bo sam od 4 lat prowadzę mały biznes w tym kraju i widzę co się dzieje. Może nie pracuję po 16 godzin tak, jak twoi rodzice, ale na pewno spędzam znacznie więcej czasu niż moi koledzy na etatach, a zarabiamy podobne pieniądze. Żeby za 12 godzin pracy dostać niespełna 2 tys. złotych netto na rękę na własnej działalności to jest żałosne. Rozumiem urzędy skarbowe, które pobierają podatki od tego, co przedsiębiorca wypracuje, ale ZUS? Oni mnie nie pytają czy ja mam, czy nie mam, a jak mam to ile mam. Dobrze, że moja żona jest aktywna zawodowo, bo na pewno bez niej byśmy sobie nie poradzili.
niezalogowany answered 1 rok ago
Wszystko jest kwestią tego na jakim rynku działasz, jakie masz usługi, co robisz i tak dalej. niestety wiele osób tkwi w słabych biznesach, które nie są rozwojowe i całą winą oskarżają polskie władze. Jeśli myślicie, że poziom zobowiązań finansowych dla przedsiębiorców będzie mniejszy, to się mylicie. Zamiast wylewać tutaj swoje żale może po prostu weźcie się do roboty i zacznijcie działać naprawdę. Szukajcie nowych rynków, usług i produktów, które możecie rozwijać. Od narzekania jeszcze nikomu dodatkowe zera się na koncie nie pojawiły. Więcej wiary w siebie.
niezalogowany answered 1 rok ago
No, no patrzcie - przyszedł nas tutaj umoralniać. To, że tobie wyszło i masz na swoim koncie niemały sukces to jeszcze nie jest powiedziane, że możesz oceniać biznesy innych osób przez pryzmat swojego powodzenia. W Polsce naprawdę prowadzenie firmy nie jest łatwe i zrozumie to każda osoba, która choć raz tego spróbuje!
Twoja odpowiedź

Kategoria: