Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Bank odmawia kredytu – co zrobić?

• 25 listopada 2022 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaBank odmawia kredytu – co zrobić?
Renia45 asked 2 lata ago
Czy bank może odmówić mi kredytu hipotecznego ze względu na wiek. Mam 45 lat i chciałabym wziąć kredyt na 25 lat, czyli w momencie, gdy skończą się spłaty będę miała 70 lat. To nie dużo, ale jednak ktoś zasugerował mi, że ze względu na wiek mogę nie dostać.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 2 lata ago
Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji, bo w sumie kredyt hipoteczny biorą w głównej mierze młodzi ludzi. W zasadzie mogłabym się zgodzić z bankiem, że branie kredytu na 25 lat mając 45 to ryzyko, ale z drugiej strony, przecież nasze życie bardzo się wydłużyło i teraz 70 lat to żaden wiek. Może jeśli będą mieć problem spróbuj zrobić tak, że ktoś będzie za ciebie spłacała w razie śmierci, ale tutaj już nie pomogę, bo nie wiem, jak to funkcjonuję.
aguś answered 2 lata ago
Byłam kiedyś w takiej sytuacji i bank nie chciał mi udzielić pożyczki, bo stwierdził, że jestem za stara. Tez chodziło o hipotekę, ale nie na dom, tylko budynki gospodarcze, bo mam z mężem gospodarstwo rolne. Byłam bardzo zdziwiona, ale poszłam do innego banku i tam już nie było problemu. Na pewno każdy bank ma inne ustalenia i trzeba się zorientować. Znajdziesz takie, które cię wyśmieją i takie, które za 10 lat udzieliłby kredytu.
niezalogowany answered 2 lata ago
Faktycznie zdarzają się takie sytuacje, ale są one rzadkością. Przede wszystkim dlatego, że ludzie w tym wieku rzadko biorą kredyty na 30 lat. Tutaj już nie chodzi o sam wiek, ale wypłacalność. Bo jeśli masz 45 lat i za 10 lat przejdziesz na emeryturę, to jak spłacisz kolejne 15 lat kredytu? Ze swojej emerytury? Jeśli jest wysoka to żaden problem, ale w naszym kraju to rzadkość, więc nie byłabym tak pewna, że się uda
Twoja odpowiedź

Kategoria: