Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Są powody do zadowolenia? W marcu zanotowano marginalny spadek bezrobocia

• 8 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podało, że w marcu stopa bezrobocia w kraju spadła o 0,1 pkt procentowego. To pierwszy sygnał o minimalnej poprawie sytuacji na rodzimym rynku pracy od przeszło pół roku. Niestety bez pracy jest nadal ok. 2,3 mln Polaków.

stopa bezrobocia w Polsce

fot. flickr.com | aut. NoneOther

Resort oszacował, że w marcu stopa bezrobocia wyniosła 14,3 % (przypomnijmy, że w lutym bezrobocie wyniosło 14,4 %) – w marcu ubiegłego roku – 13,3 %. Ostatni spadek stopy bezrobocia zanotowano w lipcu 2012r., od tego czasu liczba osób pozbawionych zajęcia regularnie rosła.

Zdaniem ekonomistów marcowy spadek bezrobocia to głównie zasługa zbliżającego się sezonu wiosenno-letniego. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje jednak, że do poprawy sytuacji przyczyniły się programy aktywizacyjne prowadzone przez powiatowe urzędy pracy.

Spadek bezrobocia zanotowano w czternastu województwach – największy w Zachodniopomorskiem, bo o 0,4 pkt. proc.

Na koniec marca 2013r. liczbę bezrobotnych oszacowano na 2,3 mln osób (dot. oficjalnych danych na podstawie raportów opracowanych przez urzędy pracy).

Czytaj także:

Kategoria: Polska, Rynek pracy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię