Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Wirtualnie w pracy, ale realnie w biurze. Fiskus wymaga biura od firm działających na rynku internetowym

• 16 września 2013 • Komentarze 4 komentarze

Nie wiadomo jaką logiką kieruje się fiskus odmawiając rejestracji firm, które posiadają tylko wirtualne biuro. Generuje to problem dla wielu mikro przedsiębiorców, dla których wynajęcie powierzchni biurowej może być zbyt kosztowne.

„Bo firma musi mieć swoją siedzibę”

Tusk

fot. flickr.com | aut PlatformaRP

Okazuje się, że logika jak z filmów Barei jest obecna nadal w Polskich realiach. Jest zima to musi być zimno, a przedsiębiorca musi posiadać swoją siedzibę aby kontrola miała gdzie przyjść. Argument urzędu skarbowego na temat wirtualnych biur jest oczywisty i nie do podważenia. Fiskus udowadnia tym samym, że nie w smak mu nowoczesne rozwiązania.

Popularność wirtualnych biur

Wspólne lokale dla wielu firm czyli wirtualne biura stają się coraz bardziej popularne. Główną ich zaletą są przede wszystkim niskie koszty takich powierzchni które wynoszą w granicach 200 do 300 złotych. Są to przecież realne miejsca w którym prowadzi się negocjacje z klientami, czy odbiera telefony i korespondencję. Poza tym, nie każdy rodzaj działalności wymaga tradycyjnego biura, chociażby tworzenie stron internetowych, czy pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Fiskus się myli?

Nie ma przepisu który nakład przymus posiadania przez przedsiębiorca biura – tutaj prawnicy nie mają wątpliwości. Twierdzenie, że każda firma, która zamierza się zarejestrować, musi mieć własną siedzibę, to bzdura – mówi Tomasz Piekielnik, doradca podatkowy w kancelarii Piekielnik i Partnerzy. Okazuje się więc, że deklaracje rządu w sprawie ułatwienia przepisów dla przedsiębiorców, są tylko nic niewartymi sloganami.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Polska, Wiadomości

Komentarze (4)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. Arni pisze:

    Pewnie zamiast ułatwiać życie nowym firmom to się je utrudnia, nie dziwota się więc, że mamy rosnące bezrobocie, rosnący dług publiczny oraz beznadziejne prawo

  2. Krysia_Ma. pisze:

    Tego jeszcze nie grali; niedługo firma będzie miała obowiązek zatrudniania sekretarki, posiadania swojego budynku biurowego oraz ochrony.

  3. pawel pisze:

    i wez tu czlowieku biznes zakladaj, jak wiecznie klody pod nogi, ja rozumiem, ze niektore firmy musza miec biuro, ale nie po to sie zaklada firme interaktywna czy wirtualna zeby od razu jej tworzyc biura, bo to tylko generuje niepotrzebne koszty… przeciez jak firma bedzie chciala zeby ja klienci znalezli to albo sobie zamowi wizytowke w panoramie firm, albo strone internetowa zalozy albo bedzie sie ogłaszac za pomoca innych mediow, ale dlaczego ma tworzyc biura, skoro coraz mniej ludzi ma czas zeby po tych biurach chodzic i wola sobie zalatwiac rozne sprawy przez internet…

Wyraź swoją opinię