Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Pożyczka za darmo – gdzie i na jakich warunkach można otrzymać?

• 30 grudnia 2019 • Komentarze (0)
moje finanse
Fot. Moje Finanse

Pożyczka, za którą nie trzeba płacić? Gdzie można taką otrzymać i na jakich warunkach? Czy to opłacalne rozwiązanie dla firm pożyczkowych i ich klientów?

Co to jest darmowa pożyczka?

Co właściwie rozumiemy pod pojęciem darmowej pożyczki? Wiadomo, że pożyczkę trzeba spłacić, a więc kwotę, którą otrzymamy, będziemy musieli w ustalonym terminie oddać. Jednakże najczęściej pożyczki wiążą się również z kosztami, a zatem dodatkowo trzeba zapłacić odsetki, prowizje, a nierzadko i inne opłaty. Darmowa pożyczka to zatem taka, która nie zawiera takich opłat – oddajemy jedynie dokładnie taką sumę, jaką pożyczyliśmy. Ale czy takie pożyczki w ogóle istnieją?

Czy istnieją pożyczki za darmo?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pożyczka za darmo jest możliwa – jak ją dostać opisują serwisy internetowe. W pierwszej chwili taka idea może wydawać się nierealna, bo przecież pożyczkodawca nie udziela pożyczek z dobroci serca, lecz robi to po to, by mieć z tej działalności zysk. Jaki więc mógłby mieć cel w udzielaniu pożyczek pozbawionych tego zysku?

Istnieją jednak takie oferty. Nie wszystkie, ale te przeznaczone dla nowych klientów. Otóż sporo pozabankowych firm ma taką politykę, że pierwszej pożyczki udzielają za darmo. Taka oferta pozwala firmom na rozbudowanie bazy danych i zachęcenie klientów do korzystania z ich usług.

Chodzi tu o przywiązanie klienta do firmy. Pożyczkobiorcy przywiązują się do tych firm, z których usług są zadowoleni. Dlatego umożliwia się im wzięcie pierwszej pożyczki za darmo. Jeśli będą zadowoleni z tej usługi, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedy w przyszłości znów będą chcieli pożyczyć pieniądze, zwrócą się do tej samej firmy. A ponieważ darmowa jest tylko pierwsza pożyczka, tym razem firma będzie już mogła liczyć na konkretny zysk. Darmowe pożyczki są więc inwestycją na przyszłość.

Pozostaje pytanie, dlaczego pożyczkobiorcy decydują się brać następną pożyczkę w tej samej firmie, skoro zdają sobie sprawę z tego, że tym razem nie będzie ona już darmowa? Czy z ich punktu widzenia nie byłoby bardziej opłacalne poszukanie innej firmy, która również oferuje darmową pożyczkę dla nowych klientów?

Owszem, pod pewnym względem tak, dlatego niektórzy klienci stale zmieniają firmy pożyczkowe, by móc korzystać z darmowych pożyczek. Ale inni pozostają wierni tej firmie, w której wzięli już pożyczkę, ponieważ przy kolejnych pożyczkach – nawet jeśli nie będą już one darmowe – mogą liczyć na lepsze warunki, na przykład wyższą kwotę pożyczki i dłuższy okres kredytowania. Nie będą też musieli ponownie załatwiać formalności, ponieważ wszystkie niezbędne procedury przeszli już za pierwszym razem.

Gdzie i jak można otrzymać darmową pożyczkę?

Znalezienie firm pożyczkowych oferujących pierwszą pożyczkę za darmo nie jest trudne. Nie brakuje takich ofert. Wiele pożyczek tego typu można nawet wziąć przez internet. Trzeba w tym celu na stronie danej firmy wypełnić odpowiedni formularz i w wyznaczony sposób zweryfikować swoją tożsamość. Cała ta procedura przebiega wyjątkowo szybko, może nie zająć więcej niż kilkanaście minut.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię