Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Po 50. roku życia Polacy nie mogą znaleźć pracy. Wskaźniki szokują analityków

• 2 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Z ostatnich danych udostępnionych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że wskaźniki zatrudnienia dla osób po 50. roku życia w Polsce należą do najgorszych w skali całego kontynentu.

pracownik fizyczny

fot. flickr.com | aut. mbrochh

W 2011r. w krajach członkowskich UE aktywnych zawodowo było ok. 65 % wszystkich mężczyzn w wieku od 50 do 64. roku życia – dla porównania w Polsce ten współczynnik wyniósł zaledwie 49 %. Kiepsko jest także jeśli spojrzymy na statystyki dotyczące kobiet; oszacowano, że w wieku 50 – 59 lat pracę miało zapewnionych 63 % pań (UE) – w naszym kraju tylko 48 %.

Eksperci przekonują jednak, że sytuacja z roku na rok nieco się poprawia – zanotowano wzrost na poziomie 1 % oraz 3 % – odpowiednio mężczyźni i kobiety, chociaż w ogólnym rozrachunku to nadal niewiele. przypomnijmy, że zaraz obok ludzi w wieku dojrzałym, pracy nie mogą znaleźć także młodzi ludzie.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wskazuje, że regularny spadek aktywności zawodowej, edukacyjnej i szkoleniowej wśród Polaków zauważa się po skończeniu 45. roku życia. Przeszło 30 % osób między 50. a 64. rokiem życia nie miała okazji nigdy uczestniczyć w żadnych praktykach ani kursach branżowych. Analitycy przypominają, że w szkoleniach biorą udział przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, Rynek pracy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię