Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jak zacząć programować?

• 17 grudnia 2021 • Komentarze (0)

Skoro zaciekawił Cię tytuł tego artykułu, z pewnością rozważasz zmianę branży, w której obecnie jesteś. Na pewno skusiły Cię atrakcyjne zarobki ze świata IT. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, skąd czerpać wiedzę, oraz jaką ścieżkę rozwoju obrać, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Nauka programowania od zera

Praca w branży IT staje się obiektem zawodowych westchnień. Dla wielu nie sam rodzaj pracy jest atrakcyjny, a zarobki, które zaczynają być już owiane legendami. Pytanie tylko, czy jesteśmy w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu, na poznanie niezbędnego minimum, aby umówić się na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną z przyszłym pracodawcą? Pracy jest naprawdę sporo, ponieważ oprócz samej wiedzy teoretycznej, musimy nauczyć się logicznego myślenia oraz rozwiązywania postawionych sobie problemów.

Z pomocą przychodzi masa najróżniejszych aplikacji mobilnych, kursów online, boot campów, czy najbardziej klasycznych w swojej formie książek. Wszystko zależy jaki typ przyswajania wiedzy preferujesz, chociaż spotkaliśmy się z bardzo dużą ilością opinii, aby wiedzę książkową sobie podarować.

Dla kontrastu podamy, że jeśli lubisz tworzenie, czegoś konkretnego, co szybko zacznie sprawiać Ci radość, może warto przyjrzeć się książce o tworzeniu prostych gier w Pythonie. Każda kolejna gra zawiera, co raz to trudniejsze zagadnienia, poczynając od printowania zwykłego tekstu, aż po tworzenie namiastki AI. Taka forma bardzo wynagradza poniesiony trud i poświęcony czas.

Programowanie od czego zacząć?

Skoro już jesteśmy przy nauce przez zadania, to wszelkiego rodzaju code challenge, czyli wyzwania i zadania związane z programowaniem. Stron jest naprawdę dużo – od tych darmowych po płatne. Zalecamy przetestowanie kilku z nich, ponieważ nie każda będzie przyjazna na starcie, obierając kierunek rozwoju, na którym nie do końca Ci zależało.

Inną formą zdobywania wiedzy są kanały na YouTubie, w których znajdziesz ogrom informacji oraz zadań dla początkujących. Ciekawa forma nauki, ale niestety czasami można gdzieś utknąć, ponieważ prowadzący zwyczajnie zapomni wspomnieć o tak oczywistej dla niego rzeczy. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że kanały YT idealnie się sprawdzają jako uzupełnienie wiedzy książkowej, a nawet czystej dokumentacji danego języka.

Grupy społecznościowe dotyczące wsparcia dla początkujących programistów także wydają się ciekawym zagadnieniem, a to za sprawą, bieżącej wymiany informacji, pomiędzy osobami znajdującymi się w podobnym etapie nauki.

Na sam koniec zostawiliśmy najistotniejszą kwestię, jaką jest wybór języka programowania. Polecamy wybór jednego z trzech najpopularniejszych, czyli Python, Java oraz C#. W programowaniu najtrudniejsze jest przyswojenie logiki i rozwiązywania problemów, dlatego też późniejsza zmiana języka, w którym będziemy pracować, nie będzie aż tak czasochłonna, jak na początku.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pokazał Ci kilka interesujących ścieżek do zdobywania wiedzy i trenowania umiejętności. Programowanie po czasie zaczyna być naprawdę przyjemną pracą, gdy widzimy efekty działania tego, nad czym tyle czasu pracowaliśmy.

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię