Ile kosztuje regulacja okien plastikowych?
Problemem, który bardzo często występuje w wielu domach, są nieszczelne okna lub źle wykonany montaż. Wtedy chłód bardzo mocno odbije się na Twoim zdrowiu, dlatego poprawna regulacja jest tak ważna. Samodzielne wyregulowanie okien jest możliwe, więc jeżeli chcesz oszczędzić na fachowcach, to nic nie stoi na przeszkodzie. Czy profesjonalna regulacja okien jest droga? Jak poprawnie wyregulować okna w zimę? Jak powinno być ustawione okno? Już odpowiadamy!
Jak wyregulować okna w zimę?
Jeżeli doskwierają Ci częste przeciągi lub nawet wyższe rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym, to może być oznaka tylko jednego – nieszczelnych okien plastikowych. Warto od czasu do czasu sprawdzać stan techniczny okien, zwłaszcza wtedy, jeżeli służą Ci już przez wiele lat. Odpowiednia konserwacja wcale nie jest trudna, a jeżeli dodasz do tego fachową pomoc, to problem zniknie w mgnieniu oka. Aby cieszyć się na nowo sprawnymi oknami, należy skorzystać z pomocy fachowców. Cena regulacji skrzydeł wcale nie jest droga, zwykle stanowi około 10% wartości nowego okna. Orientacyjnie koszt regulacji okien powinien zamykać się w granicy ok. 100 – 200 zł. Wszystko zależy od liczny skrzydeł oraz ich wielkości. Ciężko jest określić dokładniejszą granicę, ponieważ koszty są wyceniane indywidualnie. Jeżeli chcesz mniej więcej określić swoje koszta lub zamontować nowe okno, to zobacz ofertę okien u producenta Oknoplast. Znajdziesz tam szeroki wybór okien oraz wszelkiego rodzaju porady i wskazówki wnętrzarskie.
Koniecznie musisz zadbać o regulację w okresie zimy. Przeciągi lub powiewy chłodu to jedne z mniejszych problemów, które mogą Ciebie spotkać. Niebezpieczne są w tym okresie liczne opady śniegu oraz deszczu, ponieważ nieszczelne okna zaczynają przeciekać. W tej krytycznej sytuacji warto spróbować wyregulować okna samodzielnie. Potrzebny Ci będzie zwykły imbus lub płaski śrubokręt. W niektórych przypadkach możliwa jest także regulacja ręczna – bez wykorzystania żadnych narzędzi. Regulację okien dokonasz za pomocą rygli okiennych stykających się z ościeżnicą. Rygle to niewielkie bolce, które poruszają się wraz z ruchem klamki. Zauważ, że nie są one osadzone centralnie, dzięki temu, obracając zewnętrzną częścią rygla, ustawisz siłę docisku skrzydła do ramy okiennej. Domyślnie, to ustawienie jest neutralne. Oznacza to, że najgrubsza część pierścienia skierowana jest w dół. Aby przygotować lub przestawić okna na zimę, skieruj grubą część w stronę wnętrza.
Jak ustawić okno na zimę?
Jak widzisz, nie jest to wcale skomplikowany proces. Warto zaznaczyć, że kiedy ustawisz okno na pozycję zimową” to okno będzie się wtedy nieco ciężej zamykać, a sama klamka podczas zamykania może stawiać większy opór. Przy okazji regulacji docisku musisz sprawdzić, czy okna nie opadły i czy przy otwieraniu bądź zamykaniu nie ocierają o spód ramy. Jeśli okaże się, że kwatera okna opadła, to musisz ją ponownie wyregulować i podnieść w górę. Służy do tego śruba umieszczona w zawiasie okiennym oraz klucz imbusowy, przeważnie o numerze 4. Teraz możesz powitać zimę z otwartymi ramionami!
Czytaj także:
Kategoria: Finanse osobiste, Nieruchomości, Problem dnia
Komentarze (0)
Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy
Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.