Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Czy firma istnieje – jak sprawdzić?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (0)
Forum finansoweKategoria: PytaniaCzy firma istnieje – jak sprawdzić?
Tytus asked 1 rok ago
Tytus: Witam, mam problem z wypłacalnością mojego kontrahenta i chcę sprawdzić czy nadal on prowadzi swoją działalność. W internecie znajdują się tylko stare wpisy w katalogach, które mają już dawno nie aktualne dane. Jestem bezradny bo na policji mi powiedzieli, że jak nie ustalę jego adresu to nie mogę nic im zgłosić. Czy możecie mi jakość pomóc bo facet wisi mi naprawdę sporą sumę pieniędzy, będę wdzięczny za pomoc.
2 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Cześć, no to niewesoła sytuacja, nie zazdroszczę Ci, ale koniec końców jak się prowadzi własną działalność to trzeba się liczyć z takim ryzykiem. Słuchaj a zgłaszałeś może sprawę do prokuratury, może to jest jakiś pomysł jak na policji nie chcą ruszyć tyłka? Jeżeli wisi Ci sporą sumę to nie jest to niska szkodliwość społeczna, więc masz spore szansę na wygraną. Radzę tylko byś udał się do jakiegoś radcy prawnego by Ci wniosek napisał bo samemu bardzo trudno, kiedyś próbowałem i jest to mega skomplikowane więc generalnie nie polecam. Szkoda polec za same błędy formalne, lepiej tutaj poprosić kogoś z odpowiednim wykształceniem o pomoc.
niezalogowany answered 1 rok ago
Witaj, też miałam podobną sytuację, z klientem, który mi nie chciał zapłacić. Najprościej tutaj skorzystać z dostępnych w internecie bazy Ceidg czy podobnej takie jak ma GUS czy Krs. Dzięki temu będziesz wiedział, czy dany misiek dalej prowadzi swoją działalność gospodarczą czy już dał sobie z tym spokój. Ewentualnie jakieś informacje może uzyskać na różnych portalach społecznościowych. Znajdź kogoś z rodziny, ewentualnie jakieś ogłoszenie zakupowo- sprzedażowe i może wtedy uda Ci się złapać kontakt.
Twoja odpowiedź

Kategoria: