Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Dlaczego złoty znowu traci na wartości?

• 5 września 2019 • Komentarze (0)

Zawirowań na rynku ciąg dalszy. Jeszcze niedawno mogliśmy obserwować wysoką wartość franka szwajcarskiego. Obecnie polski złoty traci również do dolara i euro. Gdzie możemy upatrywać przyczynę wahań kursów?

Złoty mocno w dół

Co jest przyczyną obniżenia wartości polskiej waluty? Przyczyny możemy upatrywać w stale zaostrzającej się wojnie handlowej między USA i Chinami, wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz spowolnieniu gospodarki w Europie.

Specjaliści sugerują, że obawy inwestorów budzą również sytuacja gospodarcza Hongkongu i Argentyny. Narastająca niepewność na rynku, sprawia, że inwestorzy lokują swój kapitał w aktywa, które są uważane za bezpieczne, takie jak frank, czy dolar.

Dla notowań złotego jest istotne, co się dzieje w parzę Euro i Dolara. Na tę chwilę para zaliczyła spadek o 0,7%. Inwestorzy oczekują wzrost wartości Euro, ale to może jeszcze długo nie nastąpić. Utrzymanie wartości stopy bezrobocia w Niemczech na rekordowych minimum wstrzymuje gospodarkę niemiecką przed uruchomieniem budżetu potrzebnego na poprawę jej kondycji.

Jakie skutki spadku złotego odczujemy?

Patrząc na cenę najbezpieczniejszego aktywu, czyli złota widać duże obawy wśród inwestorów. Złoto jeszcze nigdy nie było tak drogie! Cena zakupu franka szwajcarskiego cały czas utrzymuje się powyżej 4 złotych. Mocno odczują to osoby, które mają kredyt w tej obcej walucie.

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię