Zdolność kredytową klienta biznesowego obliczy algorytm. Tak zmienia się polska bankowość

• 20 lutego 2015 • Komentarze (0)

Polski system bankowości elektronicznej nabiera tempa. Poza podstawowymi funkcjonalnościami takimi jak możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet pojawiają się nowe narzędzia. Od teraz, to nie pracownik banku zadecyduje o możliwości przydzielenia pożyczki firmie, a złożony algorytm.

właściciel firmy

fotografia flickr.com przez Thomas Hawk

Automatyczna analiza wniosków dla przedsiębiorców staje się standardem. Innowacyjny system proponuje Idea Bank

W ścisłej czołówce firm, które wprowadziły specjalistyczne narzędzia analityczne do obliczania zdolności kredytowej klientów biznesowych jest m.in. Idea Bank. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na złożenie swojego wniosku przez internet, będzie mógł liczyć na podjęcie decyzji o ewentualnym przyznaniu środków w ciągu zaledwie kilku minut od złożenia wniosku.

Właściciel firmy będzie także w sposób wyczerpujący poinformowany o gwarantowanej kwocie pożyczki, ale dokumentację należy podpisać osobiście w placówce bankowej lub za pośrednictwem tzw. mobilnego przedstawiciela. Przedstawiciele Idea Banku przekonują, że tego typu proces nie wynika z kwestii technicznych, a bezpieczeństwa – wiele pożyczek jest udzielanych klientom biznesowym, z którymi bank nie nawiązał wcześniej bliższego lub jakiegokolwiek kontaktu.

Zautomatyzowaną obsługę oferuje Raiffeisen Polbank

Swoim klientom, ciekawe rozwiązanie proponuje także Raiffeisen Polbank, który wprowadził komfortowy w obsłudze produkt kredytu dla firm w połowie marca tego roku. Z informacji podanych przez przedstawicieli instytucji, w Raiffeisen Polbanku, klient może złożyć swój wniosek kredytowy, a jego potencjalną zdolność kredytową obliczy algorytm analityczny. W ciągu kilku minut, właściciel firmy otrzymuje zwrotny komunikat z możliwością zaciągnięcia kredytu oraz jego wysokości.

W tej chwili, propozycja banku skierowana jest do sektora MŚP – najwyższa kwota udzielanego w ten sposób zobowiązania nie będzie bowiem wyższa niż 50 tysięcy złotych i podobnie jak w przypadku Idea Banku – kredytobiorca jest zobowiązany do wizyty w placówce w celu zawarcia umowy formalnej.

Przedstawiciele banku zapewniają jednak, że trwają intensywne prace nad rozwiązaniem tego problemu i umożliwienie klientom podpisywania deklaracji online.

mBank obliczy twoją zdolność kredytową i udzieli kredytu bez konieczności wizyty osobistej w banku

Dużą innowację w branży wprowadził produkt mBanku, który proponuje przedsiębiorcom kredyt przez internet do wysokości 10 tys. złotych lub 50 tys. złotych (odpowiednio dla klientów nowych oraz dotychczasowych klientów banku) i możliwość otrzymania środków bez konsultacji osobistej z pracownikami.

Klient może złożyć wniosek przez internet, sprawdzić maksymalny poziom pożyczki jaką akceptuje bank, zapoznać się z regulaminem i zaakceptować umowę. Po pomyślnie przeprowadzonym procesie, mBank uruchamia linię kredytową.

Analitycy mBanku przekonują, że tak skrojony produkt kredytowy jest nie tylko tanim źródłem dystrybucji pożyczek, ale przy tym same zobowiązania zaciągane przez polskich przedsiębiorców są znacznie lepiej spłacane od tych tradycyjnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (6 ocen)
Zdolność kredytową klienta biznesowego obliczy algorytm. Tak zmienia się polska bankowość, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię