Wysoki rachunek za prąd? Zobacz, jak obniżyć koszty energii w twojej firmie!

• 1 sierpnia 2017 • Komentarze (1)

Dla właścicieli małych, rozwijających się przedsiębiorstw każda oszczędność jest istotna. Często jednak nie zdają sobie oni sprawy z tego, które wydatki mogą w prosty sposób zmniejszyć. Wysoki rachunek za prąd nie musi być koniecznością w każdej firmie – istnieją proste sposoby na to, by za energię elektryczną płacić dużo mniej. Jakie? Podpowiadamy!

portfel

Faktury za prąd to koszt, który nie omija niemal żadnej firmy. Opłacać je muszą zarówno duże przedsiębiorstwa, posiadające własne linie produkcyjne, jak i niewielkie firmy prowadzące biznes internetowy i korzystające głównie z notebooków. Jak więc zadbać o to, by rachunek za prąd był możliwie najniższy? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

1. Zainwestuj w nowoczesne rozwiązania energooszczędne

Wymiana żarówek na ledowe, inwestycja w zmywarkę zamiast ręcznego mycia naczyń, zwracanie uwagi na efektywność energetyczną nowo zakupionych sprzętów czy korzystanie z trybu oszczędzania energii w komputerach i monitorach – takie pozornie proste rozwiązania mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia rachunków za prąd w biurze. Warto również edukować swoich pracowników w zakresie oszczędności energii – z pewnością niektóre rozwiązania mogą wykorzystać również w swoich domach.

2. Wymień urządzenia w biurze na bardziej oszczędne

Jest to dość kosztowny sposób, ale w dłuższym przedziale czasowym z pewnością skuteczny – nowoczesne urządzenia zużywają bowiem znacznie mniej prądu niż te, które liczą sobie już kilka lat. Jeśli nie stać nas od razu na cały zestaw energooszczędnych sprzętów, możemy też wymieniać je stopniowo – oszczędność będzie mniejsza, ale również widoczna.

3. Zmień sprzedawcę prądu

Jednym z najprostszych sposobów gwarantujących oszczędność jest po prostu zmiana sprzedawcy prądu – mówi specjalista z firmy EWE. – Tego typu rozwiązanie istnieje na rynku już od kilku lat, jednak nadal wie o nim stosunkowo niewiele osób. Warto więc poświęcić nieco czasu na przejrzenie ofert sprzedawców, by wybrać dla siebie najlepszą taryfę. Pamiętajmy też o tym, by upewnić się, że cena prądu pozostanie niezmieniona przez cały okres trwania umowy – w ten sposób z góry wiemy, ile będzie wynosił nasz rachunek za prąd.

Zmianę sprzedawcy prądu można uznać za jeden z najwygodniejszych sposobów na oszczędność. Jest on nie tylko prosty – nie wymaga żadnych skomplikowanych procedur – ale ponadto ma natychmiastowy efekt w postaci niższego rachunku i nie wymaga żadnego wkładu własnego – nie musimy przecież kupować żadnych nowych urządzeń. Oszczędności natomiast mogą wynieść aż do 25 procent – najbardziej znaczące będą zwłaszcza w przypadku większych przedsiębiorstw.

Jeśli więc zależy nam na zmniejszeniu naszych wydatków na energię w firmie, warto rozważyć powyższe rozwiązania. Zarówno edukacja pracowników w zakresie energooszczędności, jak i zmiana sprzedawcy prądu nic nas przecież nie kosztuje – a może znacząco wpłynąć na budżet przedsiębiorstwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (1)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. grzechu pisze:

    Fakt można tak obniżyć rachunki i to nie mało. Do mnie akurat przyszli z energii dla firm i dali lepszą ofertę niż moja stara także nie miałem żadnych oporów żeby zmienić.

Wyraź swoją opinię