Najlepsze lokaty bankowe. To nasz skrócony ranking

• 12 marca 2015 • Komentarze (1)

Wokół lokat jest teraz dość głośno, ponieważ jest ciągły spadek stóp procentowych. Niektórzy klienci mogą mieć pewne obawy związane ze złożeniem pieniędzy na lokacie. Mimo spadkowej tendencji oprocentowania banki utrzymują się na dość wysokich pozycjach ze swoimi produktami. Dotyczy to zarówno rachunków oszczędnościowych jak i lokat. Warto zastanowić się nad tym, który bank ma najatrakcyjniejszą ofertę.

banknot

fot. flickr.com | Przemysław Szabłowski

Najlepsze lokaty krótkoterminowe

Wśród lokat krótkoterminowych mamy bardzo szeroki wachlarz możliwych okresów trwania lokat. Według rankingu lokat bankowych warto zwrócić uwagę na lokaty trzymiesięczne oraz sześciomiesięczne. Wśród najlepszych lokat na 3 miesiące można znaleźć Lokatę Happy Idea Banku. Lokata ma oprocentowanie 4.5%. Następna w kolejności najlepszą lokatą jest Lokata Bezkarna BGŻ Optima z oprocentowaniem 4% w skali roku. Jeśli chodzi o lokaty na 6 miesięcy, to na pierwszym miejscu znajduje się, według rankingu lokat bankowych na Bankier.pl, Lokata Mój Zysk Getin Banku.

Lokata ma oprocentowanie 3.5% w skali roku. Z tych lokat warto skorzystać, ale w przypadku, gdy mamy dużą sumę pieniędzy złożonych na tych lokatach. Im więcej złożymy na lokacie, tym więcej zarobimy.

Najlepsze lokaty długoterminowe

Ten sam ranking lokat bankowych podaje najatrakcyjniejsze lokaty długoterminowe. Na szczycie znajdują się takie lokaty jak Lokata Rentierska Gold X Noble Banku. Lokata ta niestety nie dla każdego jest dostępna. Minimalna kwota, jaką można złożyć to 500 000zł. Nie każdy dysponuje takimi oszczędnościami, dlatego nie każdy wybierze tę lokatę. Natomiast lokata, z której może skorzystać każdy to Lokata Wznosząca Getin Banku. Jest to lokata na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3.3% w skali roku i minimalną kwotą 1000zł. Jak widać w rankingu lokat bankowych każdy znajdzie coś dla siebie.

Przydatność rankingu

Człowiek, jeśli ma możliwość uproszczenia sobie zadania, to z tego korzysta. Podobnie jest z rankingiem lokat bankowych. To bardzo przydatne, szczególnie dla osób, które jeszcze nie zorientowały się w ofertach lokat. Dla tych drugich, doświadczonych, ranking także okazuje się przydatny. Na bieżąco sprawdzają dzięki niemu, co dzieje się na rynku finansowym. Ranking lokat bankowych na stronie Banier.pl podaje najistotniejsze informacje dotyczące lokat, więc sprawdzając je, możemy od razu sprawdzić, z których warto skorzystać, a z które trzeba wyeliminować.

Do wartości podatkowych portal dodaje także opisy szczegółowe każdej oferty, co sprawia, że jeszcze więcej można się dowiedzieć na temat konkretnej lokaty.

Porównywanie lokat

O ile Bankier.pl jest dobry, ponieważ podaje szczegółowe informacje na temat lokat bankowych, to niestety nie ma możliwości zestawienia ze sobą poszczególnych ofert. Ranking lokat bankowych w innych serwisach ma taką możliwość, np. ranking na Finmarket.pl. Tam mamy możliwość sprawdzenia i zestawienia ze sobą kilku ofert i porównania ich.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Finanse osobiste, Wiadomości

Komentarze (1)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. Batłomiej z Confrontera pisze:

    Dzięki takim rankingom lokat, możemy w szybki i prosty sposób dowiedzieć się, która z potencjalnych ofert bankowych, jest najlepsza i najkorzystniejsza dla nas. Nie ma co ukrywać, że to bardzo wygodne i przydatne.

    Pozdrawiam i zapraszam, Bartłomiej z Confrontera, confronter.pl.

Wyraź swoją opinię