Mniejsze ryzyko w biznesie czyli faktoring

• 24 sierpnia 2015 • Komentarze (0)

Najłatwiej zdefiniować to jako jedną z nowszych transakcji handlowych związanych z finansami. Aby móc zacząć taki tryb regulowania płatności potrzebne są trzy firmy.

biznesmen

Flickr.com na licencji C-C 2.0 | Autor: erik ERXON

Pierwsza to ta, która ma wpływy z innych firm i chciałaby je dostawać regularnie i bez ryzyka, które wiąże się z każdą umową finansową (takie sytuacje dotyczą przypadków, w których osoba z którą jesteśmy związani z umową opóźnia uregulowanie należności lub całkowicie uchyla się od płatności); drugie przedsiębiorstwo to podmiot, który jest związany umową z pierwszą firmą; trzecią i ostatnią w tym przypadku potrzebną instytucją jest firma, która zaraz po otrzymaniu faktur wypłaca większość należnych pieniędzy pierwszej korporacji, a całą resztę reguluje zaraz po tym, jak dostanie od drugiej firmy należne środki.

Korzystanie z takiej usługi zdecydowanie pozytywnie wpłynie na płynność finansową firmy.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Przede wszystkim najchętniej korzystają z takiej możliwości firmy, które mają ustalone dłuższe terminy płatności lub po prostu boją się, że zostaną oszukane i ich współpracownicy nie wypłacą im ustalonych w umowie kwot.

Często decydują się na to również osoby, których partnerzy regularnie spóźniają się z takimi wpłatami – dotychczas musieli sami prosić o swoje pieniądze, natomiast dzięki factoringowi mają od tego pośrednika, którego samo posiadanie najczęściej okazuje się wystarczającym argumentem jeśli chodzi o terminowe rozliczanie się – w przeciwnym razie kontrahent otrzymuje wezwanie do zapłaty a w przypadku dalszego nie regulowania opłaty zostaje wszczęta windykacja sądowa. Taki przebieg działań jest dodatkową zaletą zawarcia umowy dotyczącej faktoringu.

Ważne jest to, że jest to usługa z której korzystać mogą nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale i te najmniejsze firmy.

Co zyskujemy?

Jak zostało wspomniane wcześniej bardzo istotna jest płynność finansowa i ewentualna, bezkompromisowa pomoc w odzyskaniu pieniędzy należnych firmie korzystającej z faktoringu. To wszystko znacznie zmniejsza ryzyko prowadzenia własnej firmy (większe ryzyko ponosi w tym przypadku wybrany przez nas faktorant).

Zaletą jest również elastyczność w podejmowaniu decyzji, ponieważ właściciel przedsiębiorstwa może dokładnie zaplanować swoje dalsze działania nie martwiąc się o spóźniające się przelewy i ogólne problemy z nimi. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej usługi, bo przecież wszystkie te argumenty wpływają na nasze finansowe bezpieczeństwo.

Więcej informacji na stronie http://www.bibbyfinancialservices.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Mniejsze ryzyko w biznesie czyli faktoring, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię