Mieszkanie dla studenta. Czego warto szukać?

• 2 sierpnia 2017 • Komentarze (0)

Przez długi czas wynajem mieszkań był głównym sposobem na zamieszkanie studenta w innym mieście na czas studiów. Teraz jednak obserwujemy oraz większe zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż. Najczęściej to rodzice decydują się na zafundowanie mieszkania jako nowy start w życie dla swojej latorośli. Gdy także myślimy o takim zakupie, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych spraw!

Z roku na rok studenci są coraz bardziej wymagający. Tylko niektórzy z nich decydują się na mieszkanie w akademiku, głównie ze względu na niską cenę. Niestety, akademiki nie mogą pochwalić się atrakcyjnym wyposażeniem, przestrzenią, nie zapewniają tak wysokiego komfortu mieszkania jak własne lokum, w którym student może mieszkać samodzielnie albo z innymi studentami.

mieszkanie

Mieszanie to inwestycja

W miastach studenckich znajdziemy obecnie wiele nieruchomości przeznaczonych zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż. Jeżeli celem jest Warszawa mieszkania na sprzedaż nie są tutaj tanie, ale można traktować je jako sposób na inwestycję pieniędzy. W innych miastach studenckich, w tym w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku czy w Łodzi ceny są już nieco niższe, ale nadal dość wysokie w porównaniu z mniejszymi miejscowościami.

Lokalizacja przede wszystkim

Gdy chcemy zakupić dobre mieszkanie dla studenta, głównym czynnikiem, który musimy wziąć wtedy pod uwagę, jest lokalizacja. Mieszkanie powinno być położone blisko uczelni albo dobrze z nią skomunikowane, aby dotarcie na miejsce nie zajmowało dużo czasu. Oczywiście, patrzmy nie tylko na samą odległość, ale też na potencjalny czas dojazdu.

Wielkość i rozkład mieszkania

Kolejna ważna kwestia to metraż mieszkania oraz jego rozkład. Tutaj dużo zależy od tego, czy student chce mieszkać sam czy też wynajmować pokoje innym osobom, na przykład znajomym. Najczęściej pada na mieszkania mające od około 30 do 50 metrów kwadratowych. Gdy mieszkanie ma być wynajmowane przez kilka osób, najlepiej, aby nie miało pokojów przechodnich.

Koszty korzystania z mieszkania

Także powinniśmy patrzeć na wysokość czynszu oraz na dodatkowe opłaty związane z użytkowaniem mieszkania – ogrzewanie, woda, prąd, internet.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Nieruchomości, Rynek pracy, Świat, System bankowy

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię