Jak działają rzetelne firmy pożyczkowe? Z których ofert warto korzystać?

• 21 września 2016 • Komentarze (0)

W mediach często pojawiają się informacje o naciągniętych na horrendalnie wysokie kwoty pożyczkobiorcach, którzy zaciągnęli stosunkowo niską pożyczkę, a teraz mają do spłacenia wielokrotnie więcej. Takie przypadki rzutują na całą branżę, również na firmy pożyczkowe działające uczciwie. Im również zależy na tym, aby klienci korzystali wyłącznie z oferty rzetelnych pożyczkodawców.

50 złotych

Fotografia: Materiały własne

Jak wybrać takiego partnera i zaciągnąć chwilówkę?

Sprawdzajmy opinię o pożyczkodawcach

Rekomendacją dla przyszłego pożyczkobiorcy powinna być pozytywna opinia o pożyczkodawcy wśród jego znajomych, członków rodziny czy forumowiczów w internecie. Dobrze by było, aby był on wpisany na listę zweryfikowanych pożyczkodawców prowadzoną przez Związek Firm Pożyczkowych. Członkowie ZFP udzielają pożyczek w pełni zgodnie z istniejącymi przepisami prawa, ujętymi w Kodeksie cywilnym oraz w ustawie o kredycie konsumenckim, czyli tzw. ustawie antylichwiarskiej.

Pożyczkodawca powinien prowadzić transparentną politykę pożyczkową i sprawdzać, komu właściwie udziela pożyczki. Najczęściej za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego firma udzielająca pożyczek chwilówek online sprawdza, czy osoba wypełniająca wniosek o takie zobowiązanie, rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. To jeden ze sposobów weryfikowania tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy.

Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów, aby dokonały przelewu na wskazane przez nich konto bankowe, z rachunku zarejestrowanego na ich dane osobowe. Jeśli dane z przelewu i z wniosku pożyczkowego są zgodne, pożyczka może zostać udzielona.

Umowa pożyczki – jakie elementy powinna zawierać?

To, że pożyczka internetowa jest udzielana w trybie online, nie oznacza, że pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą nie dochodzi do zawarcia umowy. Jest ona podpisywana na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 20 lipca 2001 roku. Nakłada ona na pożyczkodawców obowiązki w zakresie warunków, jakim powinna odpowiadać przedstawiona klientowi umowa, także w wersji elektronicznej, zawierana online. Na stronie internetowej pożyczkodawcy musi znaleźć się wzór umowy pożyczki, który jest wysyłany pożyczkobiorcy również z chwilą udzielenia zobowiązania.

Umowa powinna zawierać:

  • całkowity koszt kredytu,
  • roczną stopę oprocentowania,
  • ewentualne warunki zmiany stopy oprocentowania,
  • wysokość wszystkich opłat i prowizji oraz innych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki.

W umowie musi się znaleźć informacja dotycząca możliwości i zasad wcześniejszej spłaty pożyczki. Przy zawieraniu takiej umowy na odległość, pożyczkobiorca ma 14 dni na jej wypowiedzenie, bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek konsekwencji.

Oferty promocyjne

Warto skorzystać z promocji organizowanych przez firmy pożyczkowe. Najpopularniejszą jest pierwsza pożyczka za darmo. Nowi klienci takich firm mają szansę zaciągnąć pożyczkę bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych kosztów czy prowizji, o ile zostanie spłacona terminowo.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Jak działają rzetelne firmy pożyczkowe? Z których ofert warto korzystać?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Finanse osobiste, Polska

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię