Jak dostać szybką pożyczkę online?

• 16 grudnia 2016 • Komentarze (0)

Sytuacje, kiedy pojawia się konieczność uzyskania natychmiastowego wsparcia finansowego, są zapewne doskonale znane każdemu. Sposobów na zdobycie niezbędnych środków jest wiele – wśród nich wymienia się m.in. pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe. Szybkie pożyczki online niejednokrotnie przychodzą w takich momentach z pomocą.

100 złotych

Fot. Moje Finanse

Popularność szybkich pożyczek online – czyli flagowych propozycji wielu firm pożyczkowych, wynika przede wszystkim z ich dostępności. Z tej formy wsparcia skorzystać może szerokie grono odbiorców, ponieważ nie jest ona obłożna tak rygorystycznymi wymaganiami, jak ma to miejsce np. w przypadku kredytów bankowych. Poza tym ogromnym jej atutem jest sprawnie przebiegający proces decyzyjny, w efekcie czego wypłata środków następuje praktycznie od ręki.

Szybka pożyczka online – dla kogo?

Szybkie pożyczki online to oferta adresowana do osób potrzebujących gotówki w trybie pilnym. Skorzystać z tej opcji mogą klienci:

  • pełnoletni,
  • posiadający własny rachunek bankowy,
  • wiarygodni – warto przy tej okazji nadmienić, iż nie jest wcale prawdą, że firmy pożyczkowe nie weryfikują potencjalnych klientów, choć odbywa się to na innych zasadach aniżeli w bankach.

Jak przebiega procedura udzielania pożyczki?

Droga do uzyskania omawianej pożyczki nie jest skomplikowana. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, jakiej dokładnie wysokości wsparcie wchodzi w rachubę, mając na względzie to, że tego typu pożyczki nie opiewają na duże kwoty. Licuje to zresztą z rolą, jaką mają do spełnienia – czyli doraźnej, pilnej pomocy. Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej firmy, która udzieli szybkiej pożyczki online. W tym zakresie oferta rynkowa jest bardzo bogata, dlatego też zapoznanie się z tymi propozycjami może stanowić nie lada wyzwanie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnej porównywarki pożyczek online, dzięki czemu w krótkim czasie uzyskuje się szereg niezbędnych informacji.

Firmy pożyczkowe, chociaż pożyczek online udzielają na rozmaitych zasadach, na ogół stosują podobne procedury składające się z paru kroków:

  • wypełnienie wniosku online dostępnego na stronie firmy,
  • wysłanie klientowi – zwykle smsem – kodu, który należy pisać we wskazane okienko na stronie,
  • weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy – najczęściej odbywa się to w ten sposób, że na numer rachunku firmy klient musi przesłać z własnego konta 1 gr,
  • wykonanie przelewu na konto klienta – przeważnie następuje to w ciągu kilku godzin od pozytywnej weryfikacji.

Znakomita większość firm pożyczkowych wysyła klientom tradycyjną pocztą faktury – dokumenty należy podpisać i odesłać. W przeciwnym razie w przyszłości nie będzie możliwości ubiegania się w danej firmie o kolejną pożyczkę online. Przeważnie też firmy pożyczkowe przyznają klientom indywidualne hasła – ma to na celu ułatwić staranie się o następną pożyczkę bez obowiązku weryfikacji smsowej i z pominięciem kroku, jakim jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę.

Na zakończenie ważna uwaga: przed podpisaniem umowy trzeba zapoznać się z jej postanowieniami, co zaoszczędzi klientowi ewentualnych nieprzyjemnych niespodzianek.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (2 ocen)
Jak dostać szybką pożyczkę online?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię